Itálie
Tolmezzo - Friuli

Canyoningová destinace nacházející se na západních svazích Julských Alp u městečka Tolmezzo. Ospalý italský region, kde vynalezli Tiramissu a mají super pizzu. Turistickou dominantou regionu je lyžařské středisko Tarvisio s atraktivním Monte Lussari a k moři do Sistiany je to z Tolmezza cca hodinku, takže když jedeme na třídenní akci, druhý den po kaňonu tam můžeme klidně zajet.

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Místo
Canyoning ve Friuli

Ve Friuli je podle databáze více než 40 kaňonů! Většina z nich je krásně vertikálních s úžasnými a pestrými slaňáky. Každý kaňon v této oblasti se vyznačuje jinými skalními útvary a spousta z nich i krásně průzračnou, čistou vodou.

Skoro canyoningový ráj. Specifikou této destinace je to, že tady zatím nejsou davy lidí, a když náhodou na nějakou partu v kaňonu narazíme, tak je to vždy příjemné setkání. Standardně tu chodíme 4 kaňony: slaňovací Rio Lavarie, Rio Patoc s překvapením na konci, pestré Rio Brussine a dvoubarevné Carlo Gasparini.

Nejlepší destinace pro lidi, kteří milují slaňování a chtějí se v něm zdokonalit.

Programy
Naše canyoningové programy

Ve Friuli nabízíme jak akce v rámci programu PLNOHODNOTNÝ CANYONING, tak akce v rámci programu KURZ CANYONINGU (ideální rozcvička před Švýcarskem). Navíc kromě standardních katalogových akcí, kde z přihlášených formujeme skupiny od 4 do 8 osob, zde pořádáme i AKCE JEN PRO VÁS (vy určujete datum, délku i náročnost programu).

V rámci standardních akcí se dá dojet jen na víkend, kdy začínáme v sobotu ráno a končíme v neděli po obědě (dokonalá akce pro lidi, kteří nechtějí čerpat dovolenou), nebo na prodloužený víkend (začínáme v pátek po obědě a končíme v neděli po poledni).

Vždy se ale jedná o program, který se skládá z instruktáže, tréninku a tří poctivých kaňonů.

Plnohodnotný canyoningKurz canyoninguAkce jen pro vás

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Proč s námi na canyoning?

Nabízíme vám "PLNOHODNOTNÝ CANYONING". To znamená, že vám canyoning pouze neukážeme, my vás ho necháme prožít. Chceme se odlišit od praxe standardních canyoningových agentur, které svůj přístup postavily na kvantitě a z canyoningu udělaly show. Máme čas a naším cílem není proběhnout kaňon co nejrychleji (protože dole už čeká další výprava), ale užít si vše naplno. Naše akce netrvá jen 2 hodiny, trvá minimálně 2 dny (za tu dobu projdeme 3 různé kaňony).

Místa, která se dají slaňovat, slaňujeme. Můžete je slanit samostatně, nebo s naší pomocí a dozajištěním. Nebudeme vás spouštět z vodopádů jako pytle brambor. Naše akce začíná instruktáží a tréninkem. Není to pětiminutovka na parkovišti, ale trvá cca 2 hodiny a někdy i více - končí až tím, že jste připraveni absolvovat canyoning se vším všudy.

Nepořádáme autobusové "gruppen" akce. Naše skupiny jsou maximálně 8členné (kdyby totiž byly větší, nebylo by možné se každému z vás věnovat s potřebnou péčí a sklouzli bychom k standardnímu typu rychloobrátkové exkurze).

Vše směřujeme k tomu, aby váš pohyb v kaňonu byl více samostatný, abyste jednou šli třeba i bez nás.

Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí na canyoning opakovaně na různá místa. Pro letošek Slovinsko, Švýcarsko, Itálie a v budoucnu mnohem víc.

Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz