Pro pokročilé

Dlouhodobě se k nám vrací více než 45 % klientů. Program PRO POKROČILÉ navazuje na náš program SEZNAMTE SE. Vstupní branou do tohoto programu je zkušenost s pohybem v kaňonu, zvládnutí základních canyoningových technik a znalosti základu samostatného slaňování.

Kaňony v tomto programu jsou možná více výživné - možná jsou skoky vyšší a techničtější, možná jsou slaňáky delší a náročnější, ale základní rozdíl je v tom, že jdeme v trošku vyšším tempu a akce má větší "grády". Už moc nefilosofujeme nad každým vertikálním stupněm, prostě jdeme a užíváme si výzvy. Délka kaňonů se většinou bude pohybovat kolem 3-4 hodin. Byť vycházíme z toho, že pro účast na programu platí pravidlo, že každý umí samostatně slaňovat, tak počítáme s možností našeho dodatečného dozajištění při každém větším slanění.

Také v rámci tohoto programu se s vámi podělíme o naše další know how. Ukážeme a předvedeme vám další techniky a znalosti tak, abyste byli v kaňonu více samostatní a aby se z vás stávali více naši "parťáci", se kterými můžeme kaňony procházet naplno.

Stejně jako v rámci programu SEZNAMTE SE, tak i v rámci programu PRO POKROČILÉ klademe důraz na kvalitu zážitku. Budeme dělat vše, co je v našich silách, abyste si vše užili na 100%.

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Pro pokročilé
Slovinsko

Bovec - údolí řeky Soči a specifická atmosféra tohoto pulsujícího centra vodních sportů v krásné přírodě Julských Alp. To je osvědčená canyoningová destinace, kam se rádi vracíme.

Kaňony jsou tu prostě super. V programu PRO POKROČILÉ objevíte také nové kaňony tohoto regionu, ale stojí za to si i ty staré čas od času zopáknout.

Zjistit více

Pro pokročilé
Itálie

Ospalý italský region v rohu u rakouských a slovinských hranic na západních svazích Julských Alp u městečka Tolmezzo (z ČR je to 5 hodin jízdy).

Kaňony jsou tu čisté, vertikální, slaňovací - v údolí je jich podle databáze 40! Obrovskou výhodou tohoto canyoningového regionu je to, že tu je zatím málo lidí. Takže v kaňonech to je takový "pohodový a přátelský adrenalin".

Zjistit více

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Pro pokročilé
Švýcarsko

Ticino, Mekka canyoningu v Evropě. 70 kaňonů v jednom údolí - slaňovací, skákací, krátké a intenzivní, pohodové, otevřené a slunné, nebo zaříznuté do úzkých soutěsek.

Vše "vyrobeno" s prvotřídní švýcarskou dokonalostí, žulové skály tobogánů perfektně vyhlazené, tůně čisté a průzračné. Prostě top canyoningová destinace.

Zjistit více

Proč s námi na canyoning?

V programu PRO POKROČILÉ v trendu poctivého přístupu pokračujeme. Znamená to, že si při sestupu kaňony nehledáme zkratky a nezjednodušujeme si práci tím, že ji odrbeme a vás ochudíme o část prožitku.

Symbolem toho, co vnímáme pod pojmem PLNOHODNOTNÝ CANYONING, je náš individuální přístup ke každému z vás a možnost samostatného slaňování (samozřejmě pod dohledem profesionálního průvodce a s dojištěním). Proto i skupiny na každé naší akci jsou maximálně 8členné, abychom mohli zajistit tu nejvyšší kvalitu canyoningového zážitku.

Předáváme vám další know how a vše směřujeme k tomu, aby váš pohyb v kaňonu byl více samostatný a třeba byste jednou šli i bez nás.

Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí opakovaně a mají chuť objevovat nová úžasná místa. Pro letošek Slovinsko, Švýcarsko, Itálie a v budoucnu mnohem víc.

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny. A můžou si to užít jak adrenalínoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí v až rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá canyoningem s nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE. Na kterém, vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, naučíme a potom teprve jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená. Ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V realu to funguje tak že, voda studí prvních 10 vteřin. Potom se v neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Navíc pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů tak vám vyjdou podobná čísla jako cena za náš program. Ale hlavně nabízíme daleko více. .Náš program se od jiných agentur liší v tom že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup, našim cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek. Akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Naše akce minimálně dva dny a na programu jsou tři až čtyři kaňony. Naše cena je stejná, nebo nižší, než byste zaplatili za stejné kaňony u konkurence (v případě Švýcarska je to pouze 60% ze standardních cen). My vám navíc nabízíme „PLNOHODNOTNÝ CANYONING“. A věnujeme se vám i v čase mezi canyoningem – ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo vám pomáháme poznat okolí.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší. A kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkama, než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to bylo pro něj nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlýma cukrama a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den / jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu, místech, kde jsme vysoko jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější, než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 776 751 098

info@aqua-active.cz