Slovinsko - Pro pokročilé

V rámci tohoto programu se s vámi podělíme o naše další know how. Ukážeme a předvedeme vám další techniky a znalosti - tak, abyste byli v kaňonu více samostatní a aby se z vás stávali více naši "parťáci", se kterými můžeme kaňony procházet naplno.

Akci zahajujeme rychlým opakovacím školením. Také si řekneme něco o podmínkách, při kterých je bezpečné vstoupit do kaňonů v závislosti na počasí, obtížnosti kaňonu, množství vody,... Dále si projdeme další signály pro lepší komunikaci v kaňonu a hurá do první akce.

Projdeme spolu 3 kaňony. V naší standardní nabídce máme 3 "klasiky" - Kozjak, Fratarica a Horní Predelica - ale podle situace (počasí, stav vody a také podle toho, jak se budete cítit a co budete mít za sebou) ji můžeme rozšířit o další - Dolní Predelica, Ročica, Globoški potok,...

Ceník

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Prodloužený víkend


  7 400,- Kč
  3 kaňony / 3 dny

  Cena pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky
  Termíny 2022
   8.7. —  10.7.
  2.9. — 4.9.

  Tři kaňony a tři dny v Bovci pro ty, kdo už s canyoningem mají zkušenosti a chtějí se posouvat dále ve svých canyoningových znalostech a dovednostech.

  Jelikož budeme mít čas, tak můžeme sestupy kaňony doplnit sérií cvičení - podrobně probrat komplexní metodiku práce s lanem, výběru kaňonu, přípravy na canyoning a techniku prostupu kaňonu.

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Výživný víkend


  6 700,- Kč
  3 kaňony / 2 dny

  Cena pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky
  Termíny 2022
   7.5. —  8.5.
  4.6. — 5.6.
  24.9. — 25.9.

  Tato akce je šitá na míru těm, kdo mají málo času a chtějí si jednoduše a rychle zablbnout v kaňonech. Žádné zbytečné přemýšlení, tři osvědčené kaňony v osvědčené destinaci během víkendu.

  Hejbneme kostrou, žádné zbytečné prostoje. Takže kafe - kaňon - burek - kaňon - večeře - snídaně - kaňon a odjezd. Ideální rozcvička před Švajcem.

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Akce jen pro vás


  Individuální


  Zjistit více

  Nabízíme vám akci jen pro VÁS - vaši partu nebo rodinu. Můžete si vybrat vlastní termín, destinaci, náročnost i program. Můžete vycházet ze standardního schématu našich programů a akci jenom "uzavřít" a zasadit do vámi zvoleného termínu, nebo můžeme společně vše naplánovat podle vašich představ.

  Tento program je vhodný také pro rodiny s dětmi nebo pro firemní teambuildingy. Výhodou těchto akcí je snadnější domluva, vyšší flexibilita a intenzivnější prožitky.

Informace k ceně
Cena zahrnuje

 • 3x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení

Informace k ceně
Cena nezahrnuje

 • Doprava
 • Ubytování
 • Pojištění
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

Jako první vás čeká Fratarica, hezký slunný kaňon, kterému dominuje slanění jménem Parabola (48 m). Kromě fajn slaňáků je tu pár hezkých klouzaček a skoků - náš favorit je 5m vodopád do jeskyně, který se dá jak skočit, tak sklouznout.

Půjdeme také akční Kozjak, dobrodružný temný kaňon s úžasnými skoky.

Třetí kaňon bývá Horní Predelica. Ta má dvě části. První je skok, skok, tobogán, skok, skok, tobogán, skok. Ve druhé se kaňon více otevře a čeká vás slaňák, ještě větší slaňák a největší finálový slaňák s úžasným výhledem na okolní hory.

Dodatečné informace k programu

Doprava

Slovinský Bovec je vzdálený od hranic s Českou republikou jen nějakých 450 km (5 hodin jízdy po rakouské dálnici). Doprava může být buď vlastní, nebo s námi.

Vlastní doprava: V rámci bližších pokynů k akci vám pošleme podrobný itinerář cesty. V místě je doprava bez problémů, dojezdy k nástupním místům kaňonů jsou po kvalitních asfaltových cestách.

Společná doprava: V některých případech můžete na akci jet s námi. V případě, že byste rádi využili společné dopravy, v registračním formuláři u této položky zaklikněte "Ano" a my se vám ozveme.

Ubytování

Údolí řeky Soči je velmi navštěvované a turisticky oblíbené místo. Nabízí také pestrou nabídku ubytování (hotely, apartmány, chatky, hostely, kempy). Rezervaci ubytování doporučujeme udělat s dostatečným časovým předstihem.

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění na canyoning si, prosíme, zajistěte sami. Není to o nákladech, je to o vašich osobních údajích. Doporučujeme: www.generali.cz (varianta Sport Active), nebo AXA – s přípojištěním na adrenalinové sporty, nebo Alpenverein.

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 776 751 098

info@aqua-active.cz