Kurz plnohodontného canyoningu Level 1

První z našich kurzů pro pro ty kteří se chtějí s canyoningem seznámit. Náš průvodce vás naučí základní techniky, které jsou potřeba znát pro bezpečný průchod kaňony. Celá akce se odehrává v příjemné a zábavné atmosféře.

Na konci kurzu budete umět samostatně slaňovat, skákat a klouzat vodopády a pohybovat v unikátním prostředí kaňonu.

Přidejte se pokud se chcete:

  • Vydat se do míst kam se jen tak někdo nepodívá
  • Poznat partu skvělých lidí a užít si spoustu zábavy
  • Získat certifikát se kterým s námi budete moct jít do jestě lepších kaňonů
  • Zvládnout překonat vlastní limity

A naučit se:

  • Samostatně slaňovat vodopády
  • Správnou techniku skoku do vody
  • Pohybovat v unikátním prostředí kaňonu
  • Komunikovat v kaňonu

Program startuje komplexní instruktáží, kde vysvětlíme, předvedeme a naučíme vše potřebné pro bezpečný canyoning. Mimo jiné jak bezpečně skákat, samostatně slaňovat a celkově se v kaňonech pohybovat. Poté následují 3 kaňony, kde postupně roste nejen náročnost, ale současně i vaše schopnosti a dovednosti. To, co se vám v prvním kaňonu zdá jako "to nedám", je ve třetím kaňonu "paráda". Na konci by si měli být všichni schopni canyoning užívat naplno a zvládnout samostatně slaňovat.

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Seznamte se
Slovinsko

Nejbližší a velmi populární centrum canyoningu. Outdoorový ráj v okolí městečka Bovec, obklopený krásnou a divokou přírodou. Ideální destinace pro program "SEZNAMTE SE".

Průzračná voda, vyhlazené vápencové skály, ideální výšky skoků a úžasné slaňáky. Perfektní infrastruktura (ubytování, jídlo, dostupnost). Co k tomu dodat? Prostě Let's Go Jump!

Zjistit více

Seznamte se
Itálie

Ospalý italský region v rohu u rakouských a slovinských hranic na západních svazích Julských Alp u městečka Tolmezzo.

Úžasné místo s velkým počtem kaňonů, které jsou čisté, vertikální a s průzračně čistou vodou. Na rozdíl od turisticky "exponovaného" Bovce je tady i v létě klid a pohoda.

Zjistit více

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Seznamte se
Švýcarsko

Ticino je Mekka canyoningu v Evropě. 70 kaňonů v jednom údolí - skákací, nebo slaňovací, otevřené a slunné, nebo zaříznuté do úzkých soutěsek.

Vše "vyrobeno" s prvotřídní švýcarskou dokonalostí, žulové skály tobogánů perfektně vyhlazené, tůně čisté a průzračné. Začít s canyoningem v jedné z nejlepších destinací v Evropě? Proč ne!

Zjistit více

Proč s námi na canyoning?

Nabízíme vám "PLNOHODNOTNÝ CANYONING". To znamená, že vám canyoning pouze neukážeme, my vás ho necháme prožít. Chceme se odlišit od praxe standardních canyoningových agentur, které svůj přístup postavily na kvantitě a z canyoningu udělaly show. Máme čas a naším cílem není proběhnout kaňon co nejrychleji (protože dole už čeká další výprava), ale užít si vše naplno. Naše akce netrvá jen 2 hodiny, trvá minimálně 2 dny (za tu dobu projdeme 3 různé kaňony).

Místa, která se dají slaňovat, slaňujeme. Můžete je slanit samostatně, nebo s naší pomocí a dozajištěním. Nebudeme vás spouštět z vodopádů jako pytle brambor. Naše akce začíná instruktáží a tréninkem. Není to pětiminutovka na parkovišti, ale trvá cca 1,5 hodiny - končí až tím, že jste připraveni absolvovat bezpečně canyoning se vším všudy.

Nepořádáme autobusové "gruppen" akce. Naše skupiny jsou maximálně 8členné (kdyby totiž byly větší, nebylo by možné se každému z vás věnovat s potřebnou péčí a sklouzli bychom k standardnímu typu rychloobrátkové exkurze).

Vše směřujeme k tomu, aby váš pohyb v kaňonu byl více samostatný, abyste jednou šli třeba i bez nás.

Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí na canyoning opakovaně na různá místa. Pro letošek Slovinsko, Švýcarsko, Itálie a v budoucnu mnohem víc.

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz