Itálie - Seznamte se

Akci v Tolmezzu zahajujeme instruktáží a tréninkem. V hezké zátoce u řeky strávíme cca 3 hodinky tím, že vám představíme, předvedeme, vysvětlíme a ukážeme vám vše potřebné pro bezpečné absolvování canyoningového programu. Věnovat se budeme nácviku správné techniky skoků (správnému odrazu, letu i dopadu), problematice bezpečného slaňování, metodám dodatečného zajištění a také si řekneme, jak správně klouzat tobogány. Dále se zaměříme na to, jak v kaňonu komunikovat (všude budou hučet vodopády, moc se neuslyšíme), probereme správnou taktiku prostupu kaňonu, vysvětlíme si, jak se v kaňonu rozhodujeme,...

Potom už nás čekají 3 kaňony. Jak si postupně osvojujete technniku a rostou vaše schopnosti a dovednosti, canyoning se stává dobrodružnější a zábavnější.

Ceník

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Prodloužený víkend


  7 400,- Kč
  3 kaňony / 3 dny

  Sleva pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky
  Termíny 2023
   26.5. —  28.5.
  9.6. —  11.6.
   21.7. —  23.7.
  18.8. —  20.8.
   8.9. —  10.9.
   —  

  Tato akce je laděná do pohody. Žádný spěch. Tři kaňony - tři dny. Každý den jeden kaňon. Tak, abyste si intenzivní zážitek užili v klidu. Druhý den odpoledne je volno, které můžete využít pro něco extra (další kaňon, rafty, kajaky, ferraty, chození po horách, relax u vody, ...)

  Začínáme v pátek v poledne (to znamená, že stačí vyrazit v pátek ráno z domu) a končíme v neděli po obědě.

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Víkendovka


  6700,- Kč
  3 kaňony / 2 dny

  Sleva pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky
  Termíny 2023
   18.6. —  19.6.

  Ideální akce pro toho, kdo nechce plýtvat dovolenou a chce vytřískat z minima maximum. Tři kaňony - dva dny. Půjdeme z akce do akce. Adrenalin a endorfin bude tepat bez přestávky.

  Instruktáž, kaňon, oběd, kaňon, večeře, spánek, snídaně a kaňon. Dva dny nabité canyoningem, akcí a zážitky. Sraz je v sobotu v 8:00 na kafi v Tolmezzu, konec v neděli odpoledne.

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Akce jen pro vás


  Individuální


  Zjistit více

  Nabízíme vám akci jen pro VÁS - vaši partu nebo rodinu. Můžete si vybrat vlastní termín, destinaci, náročnost i program. Můžete vycházet ze standardního schématu našich programů a akci jenom "uzavřít" a zasadit do vámi zvoleného termínu, nebo můžeme společně vše naplánovat podle vašich představ.

  Tento program je vhodný také pro rodiny s dětmi nebo pro firemní teambuildingy. Výhodou těchto akcí je snadnější domluva, vyšší flexibilita a intenzivnější prožitky.

Informace k ceně
Cena zahrnuje:

 • 3x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení

Informace k ceně
Cena nezahrnuje:

 • Dopravu
 • Ubytování
 • Pojištění
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

Carlo Gasparini je první kaňon, který půjdeme. Jednoduchý cvičný kaňon, který je specifický tím, že je dvoubarevný. Uvidíte. V první části vás čeká technická chůze v úzkých chodbách kaňonu, čtyři zajimavá slanění (nejvyšší asi 13 m) a pár klouzaček. V druhé části poplaveme a příjdou na řadu i nějaké skoky. Výhodou tohoto kaňonu je krátký nástup i výstup.

Druhým v pořadí je kaňon jménem Rio Ronc. Úžasné místo schované v zapomenutém údolí. Rio Ronc je hravý kaňon plný klouzaček a skoků do hlubokých tůní. V tomto kaňonu si na své příjde opravdu každý.

Poslední kaňon Rio Brussine je parádní vyvrcholení akce. Začíná se možným 7m skokem a končí asi 60m slaněním. Mezitím vás čekají technické skoky, zajímavé klouzačky a nádherná slanění.

Dodatečné informace k programu

Doprava

Italské Tolmezzo je vzdálené od hranic s Českou republikou asi 550 km, skoro až na místo se jede po dálnici. Doprava může být buď vlastní, nebo s námi.

Vlastní doprava: V rámci bližších pokynů k akci vám pošleme podrobný itinerář cesty. V místě je doprava bez problémů, dojezdy k nástupním místům kaňonů jsou po kvalitních asfaltových cestách.

Společná doprava: V některých případech můžete na akci jet s námi. V případě, že byste rádi využili společné dopravy, v registračním formuláři u této položky zaklikněte "Ano" a my se vám ozveme.

Ubytování

Okolí městečka Tolmezzo není příliš turisticky navštěvované místo, v okolí je pár kempů, hotelů a horských chat. Nejlepší je si vše zamluvit včas, ať to pak nemáte daleko k nástupním místům.

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění na canyoning si, prosíme, zajistěte sami. Není to o nákladech, je to o vašich osobních údajích. Doporučujeme: www.generali.cz (varianta Sport Active), nebo AXA – s přípojištěním na adrenalinové sporty, nebo Alpenverein.

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 776 751 098

info@aqua-active.cz