Švýcarsko
Ticino - okolí Bellinzony

Italský region Švýcarska. Aspoň trošku italského temperamentu a pohodového životního stylu v jinak perfektní švýcarské "dokonalosti". Industriální údolí sevřené z obou stran dvěmi vysokými horskými stěnami. Z Prahy je to 700 km. Ubytování je buď v luxusním kempu s palmami a bazénem, nebo v apartmánových domech - ideálně přes booking. Jídlo se tu dá pořídit docela rozumně (pizza 18€, čína, kebab,...), nakoupit se dá v místním Lidlu. Za podívání v okolí stojí Valle Versasca nebo hrad v Bellinzoně.

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Místo
Canyoning v Ticinu

Ticino je Mekka canyoningu v Evropě. 70 kaňonů v jednom údolí - skákací, nebo vertikální a slaňovací, otevřené a slunné, nebo zaříznuté do úzkých soutěsek. Vše "vyrobeno" s prvotřídní švýcarskou dokonalostí. Žulové skály tobogánů perfektně vyhlazené, tůně čisté a průzračné... Ne nadarmo se této oblasti říká Eldorado Ticino. Ačkoliv je to vyhlášená canyoningová oblast, v kaňonech to moc není poznat, protože ten počet kaňonářů se tak nějak rozprostře mezi všechny kaňony.

Programy
Naše canyoningové programy

Eldorado Ticino je tak úžasná canyoningová oblast, že lehce doporučujeme, aby ten, kdo chce prožít tuto oblast naplno, už o canyoningu něco věděl a měl za sebou program Plnohodnotný canyoning. Ale není to podmínka. Možná je pro někoho lepší hned na první pokus zkusit to nejlepší, proto pořádáme v této oblasti akce jak v rámci programu Plnohodnotný canyoning, tak v rámci programu Kurz canyonigu. A samozřejmě i toto je destinace pro uzavřené skupiny a party.

Plnohodnotný canyoningKurz canyoninguAkce jen pro vás

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Proč s námi na canyoning?

Nabízíme vám "PLNOHODNOTNÝ CANYONING". To znamená, že vám canyoning pouze neukážeme, my vás ho necháme prožít. Chceme se odlišit od praxe standardních canyoningových agentur, které svůj přístup postavily na kvantitě a z canyoningu udělaly show. Máme čas a naším cílem není proběhnout kaňon co nejrychleji (protože dole už čeká další výprava), ale užít si vše naplno. Naše akce netrvá jen 2 hodiny, trvá minimálně 2 dny (za tu dobu projdeme 3 různé kaňony).

Místa, která se dají slaňovat, slaňujeme. Můžete je slanit samostatně, nebo s naší pomocí a dozajištěním. Nebudeme vás spouštět z vodopádů jako pytle brambor. Naše akce začíná instruktáží a tréninkem. Není to pětiminutovka na parkovišti, ale trvá cca 2 hodiny a někdy i více - končí až tím, že jste připraveni absolvovat canyoning se vším všudy.

Nepořádáme autobusové "gruppen" akce. Naše skupiny jsou maximálně 8členné (kdyby totiž byly větší, nebylo by možné se každému z vás věnovat s potřebnou péčí a sklouzli bychom k standardnímu typu rychloobrátkové exkurze).

Vše směřujeme k tomu, aby váš pohyb v kaňonu byl více samostatný, abyste jednou šli třeba i bez nás.

Proč to takhle děláme? Náš přístup vychází z toho, že nechceme devalvovat tento krásný sport na zjednodušenou pouťovou atrakci. Tímto přístupem kolem sebe vytváříme partu lidí, kteří s námi jezdí na canyoning opakovaně na různá místa. Pro letošek Slovinsko, Švýcarsko, Itálie a v budoucnu mnohem víc.

Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz