Černá Hora level II

5 dní - 4 kaňony

Destinace: Černá Hora (Durmitor + Kotor)

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

Kaňon Nevidio je nejznámějším kaňonem v Černé Hoře. Je to hluboká rokle a když tímto kaňonem člověk prochází, tak má pocit, že se ocitl v úplně jiném světě. Ohromné skoky a spoustu plavání, to je Nevidio.

Grabovski se nachází hned vedle kaňonu Nevidia. Tento kaňon navštívíme v případě, kdy bude v kaňonu Nevidio hodně vody a nebo pokud Vaše skupina bude místo plavání a skákání v rokli preferovat slaňovací kaňon, kde je jen pár skoků. Na konci tohoto kaňonu na Vás bude čekat 60m slanění.

Kaňon Bogutovski není příliš probádaný probádaný a veřejnosti známý. Je to kaň plný překvapení, nikdy v něm totiž nevíte, co Vás čeká za rohem. Začneme v lese, kde budeme slaňovat vodopády tvořené zkamenělým mechem a v průběhu cesty se kaňon bude pomalu zužovat a zarývat více pod zem. Tady vám zaručíme, že se během prostupování nepřestanete divit.

Rikavec ala extra canyon, který je celkem krátký s pár skoky a slaněními. Tento kaňon je variantou v případě, že tým nechce den volna a nebo je příliš unavený na velký kaňon.

Nejvíce akční kaňon v Černé Hoře. V Merdurku si zažijete ten správný canyoning. Spoustu skoků, krásných slanění a dokonce i pár klouzaček.

Slaňovací ráj Škurda. Tento canyon je nejdelším kaňonem, který během této akce společně půjdeme. Kaňon začíná v 800 m.n.m s a končí skoro na hladině moře, ve starém městě Kotor. Zakončit kaňon mezi historickými kostely je velkolepý zážitek. divit.

Itinerář akce

Den 1.

13:00: meeting point na parkovišti u kaňonu Nevidio

13:30: Úvod k programu a rozhodnutí jaké kaňony půjdeme

14:30: canyoningový program č. 1 (standardně Nevidio):

19:00: vyhodnocení akce, případně společná večeře

Den 2.

10:00 canyoniongový program č. 2 (standardně Bogutovski)

16:00 Zakončení kaňonu a přesun na pobřeží, vyhodnocení akce.

Den 3.

Volný den, případně máte možnost absolvování kaňonu Rikavec. Tento den je v případě zájmu možné z akce úplně vyřadit a akce bude ve formátu 4 dny/4 kaňony.

Den 4.

9:00 canyoningový program č. 4 (standardně Medurek)

15:00 vyhodnocení akce

17:00 Přesun do města Kotor, společná prohlídka města a volný program.

Den 5.

9:00 canyoningový program č. 5 (standardně Škurda)

17:00 vyhodnocení akce

18:00 ukončení programu

Dodatečné informace k programu

Výbava na canyoning

Plavky ve kterých půjdeme do kopce na nástup kaňonu. Popřípadě si vzít legínové kraťasy na plavky.

Vak na mokré věci.

V případě, že chcete mít záznam z akce vemte si s sebou svou outdorovou kameru. Naši guidi zpravidla mají své kamery ale není to pravidlo.

Doprava

Montenegro je od ČR vzdálené cca 1000km = cca 12h cesty. V Bosně a Černé Hoře se nenachází příliš mnoho dálnic a je třeba s tím počítat.

Je zde možnost cesty přes Srbsko nebo Bosnu, obě cesty jsou v pořádku a doba trvání je zhruba stejná.

Ubytování

V Černé Hoře se budeme přesouvat z místa na místo. První dvě noci strávíme jižně od Durmitoru, a další dvě strávíme na pláži a to ve městě Bar nebo Kotor. Před akcí je možnost se domluvit a popřípadě zařídit společné ubytování. .

Celkově je ubytování v Černé Hoře velmi levné

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění si opravdu MUSÍTE zajistit sami. Prosíme, nezapomeňte na to, že je nutno mít připojištění pro CANYONING MIMO EVROPSKOU UNII (adrenalinové nebo rizikové sporty)

Stravování

Ceny v restauracích jsou nižší než u nás a část zážitku z Černé Hory bude právě místní kuchyně. Budete mít příležitost si také na ubytování vařit, nakoupit se dá v supermarketech.

Oblečení

Nad rámec standardního výletu doporučujeme jednu „flísku“ a jedny teplé ponožky navíc (když se vyleze z kaňonu a nesvítí slunko, tak bývá chladno

 • Černá hora


  13 400,- Kč
  4 kaňony / 5 dní
  Objednat
  Cena pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky 11 800Kč

Informace k ceně
Cena zahrnuje

 • 3x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení

Informace k ceně
Cena nezahrnuje

 • Doprava
 • Ubytování
 • Pojištění

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz