Slovinsko level I

Destinace: Bovec, údolí Soči

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

První kaňon je většinou Sušec. Zábavný kaňon, ve kterém si vyzkoušíte úplně všechno. Čekají vás lehká slanění a hromada skoků a klouzaček. Největší adrenalin tohoto kaňonu je Raketa - 12 m dlouhý tobogán se sklonem přibližně 80°.

Druhý kaňon je Fratarica, nebo Kozjak. Fratarica je hezký slunný kaňon, kterému dominuje slanění Parabola (48 m). Kozjak je zase typický temný kaňon zaříznutý do úzkých soutěsek - ten je pro změnu "skákacím" rájem.

Třetí kaňon bývá Horní Predelica. Ta má dvě části. První je skok, skok, tobogán, skok, skok, tobogán, skok. Ve druhé se kaňon více otevře a čeká vás slaňák, ještě větší slaňák a největší finálový slaňák.

Itinerář akce

Den 1. (zpravidla pátek)

13:00: meeting point základna Aqua-active v Bovci

13:30: školící a instruktážní blok

16:00: canyoningový program č. 1 (standardně Sušec)

19:00: vyhodnocení akce, případně společná večeře

Den 2.

9:00 canyoniongový program č. 2 (standardně Fratarica)

13:00 vyhodnocení akce

Odpoledne možný fakultativní program (například rafting)

Den 3.

9:00 canyoningový program č. 3 (standardně Predelica)

13:00 vyhodnocení akce

13:30 ukončení programu

Dodatečné informace k programu

Doprava

Slovinský Bovec je vzdálený od hranic s Českou republikou jen nějakých 450 km (5 hodin jízdy po rakouské dálnici).

Vlastní doprava: V rámci bližších pokynů k akci vám pošleme podrobný itinerář cesty. V místě je doprava bez problémů, dojezdy k nástupním místům kaňonů jsou po kvalitních asfaltových cestách.

Ubytování

V Bovci a jeho okolí (Čezsoča, Log pod Mangrtom, Žaga, Koritnica) je obrovské množství apartmánů, hotelů, kempů. Všechny fungují přes booking a nebo Airbnb. Akorát POZOR, poptávka převyšuje nabídku, takže rezervujte si ubytování včas!.

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění si opravdu MUSÍTE zajistit sami. Prosíme, nezapomeňte na to, že je nutno mít připojištění pro CANYONING (adrenalínové nebo rizikové sporty)

Informace o ceně
Cena zahrnuje

 • 3x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení

Informace o ceně
Není v ceně:

 • Doprava
 • Ubytování
 • Pojištění
 • Slovinsko - Levvel I


  7 400,- Kč
  3 kaňony / 3 dny
  Objednat
  Cena pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky 6700 Kč

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz