Švýcarsko level I

4 dny - 4 kaňony

Destinace: Bellizona, Ticino

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

Po školení a rychlém nácviku začínáme s kratším startovacím kaňonem. Většinou to bývá Iragna. Krátký nástup, bezpečné únikové cesty, dva tři skoky kolem 5 m, slaňáky maximálně 40 m a dole přírodní koupaliště, kde se dají doladit případné technické nedostatky skoku.

Druhý den na řadu většinou přichází Cressciano. Pověstný kaňon plný skoků a krásných slunných slaňáků v bílých skalách. Podle názoru některých kaňonářů je to jeden z TOP 5 kaňonů naší úrovně.

Třetí kaňon je Osogna. Ten je specifický krásnými slaňáky v úzkém a zaříznutém kaňonu. Hóódně emotivní. Vrcholem je 40 m slaňák v kolmém přírodním tobogánu. No a pro ty, kdo se při takovém slanění nudí, je tu připravena 12 m dlouhá a skoro úplně kolmá klouzačka nebo 14 m vysoký skok.

Poslední kaňon bývá Pontirone, začátek je 40 m v převisu, ale potom je to super hravý kaňon plný vody a hezkých tůní v úzké soutěsce.

Itinerář akce

Den 1. (zpravidla čtvrtek)

13:00: meeting point v Bellinzoně

13:30: školící a instruktážní blok

16:00: canyoningový program č. 1 (standardně Iragna):

19:00: vyhodnocení akce, případně společná večeře

Den 2.

9:00 canyoniongový program č. 2 (standardně Osogna)

13:00 vyhodnocení akce

Večer prohlídka Bellinzony a společná večeře

Den 3.

9:00 canyoningový program č. 3 (standardně Cresciano)

13:00 vyhodnocení akce

Fakultativní program (nejčastěji návštěva Ponte del Salti)

Den 4.

9:00 canyoningový program č. 3 (standardně Pontirone)

13:00 vyhodnocení akce

13:30 ukončení programu

Dodatečné informace k programu

Výbava na canyoning

Plavky ve kterých půjdeme do kopce na nástup kaňonu. Popřípadě si vzít legínové kraťasy na plavky.

Vak na mokré věci.

V případě, že chcete mít záznam z akce vemte si s sebou svou outdorovou kameru. Naši guidi zpravidla mají své kamery ale není to pravidlo.

Doprava

Ideální trasa je přes Bregenz (tam nabrat plnou nádrž a koupit dálniční známku do CH). Až k Churu je to dálnice a nuda, potom to jde přes kopce a už je i na co koukat.

Odhad je 12 hodin cesty z ČR.

Ubytování

V údolí mezi Bellinzonou a Biascou je možno přes BOOKING.com nebo Airbnb něco rozumného najít. Doporučujeme řešit ubytování včas, v létě tu bývá plno.

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění si opravdu MUSÍTE zajistit sami. Prosíme, nezapomeňte na to, že je nutno mít připojištění pro CANYONING (adrenalinové nebo rizikové sporty)

Stravování

Částečně možno zajišťovat v místních obchodech a na trhu. Ceny jsou trošku vyšší, než u nás. Večeře doporučujeme v místních příjemných restauracích – výborné místní speciality, rozumné ceny. S sebou doporučujeme vzít energetické doplňky do kaňonů (čokolády, cukry, energetické tyčinky, gely)

Oblečení

Nad rámec standardního výletu doporučujeme jednu „flísku“ a jedny teplé ponožky navíc (když se vyleze z kaňonu a nesvítí slunko, tak bývá chladno

 • Švýcarsko


  13 400,- Kč
  4 kaňony / 4 dny
  Objednat
  Cena pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky 11800 Kč

Informace k ceně
Cena zahrnuje

 • 4x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení.

Informace k ceně
Cena nezahrnuje

 • Dopravu
 • Ubytování
 • Pojištění

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz