Švýcarsko

V rámci tohoto programu se s vámi podělíme o naše další know how. Ukážeme a předvedeme vám další techniky a znalosti - tak, abyste byli v kaňonu více samostatní a aby se z vás stávali více naši "parťáci", se kterými můžeme kaňony procházet naplno.

Akci zahajujeme rychlým opakovacím školením. Také si řekneme něco o podmínkách, při kterých je bezpečné vstoupit do kaňonů v závislosti na počasí, obtížnosti kaňonu, množství vody,... Dále si projdeme další signály pro lepší komunikaci v kaňonu a hurá do první akce.

Projdeme spolu 4 kaňony. V naší standardní nabídce máme "klasiky", ale podle situace (počasí, stav vody a také podle toho, jak se budete cítit a co budete mít za sebou) ji můžeme rozšířit o další.

Ceník

 • Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning
  Váš první canyoning

  Švýcarsko


  13 400,- Kč
  4 kaňony / 4 dny
  Objednat
  Sleva pro klienty Speleoartu a naše stálé zákazníky

  Nejlepší ze všech kaňonových destinací! Ticino, Mekka canyoningu v Evropě. 70 kaňonů v jednom údolí - slaňovací, skákací, krátké a intenzivní, pohodové, otevřené a slunné, nebo zaříznuté do úzkých soutěsek.

  Vše "vyrobeno" s prvotřídní švýcarskou dokonalostí, žulové skály tobogánů perfektně vyhlazené, tůně čisté a průzračné. Prostě top canyoningová destinace.

Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning
Váš první canyoning

Kaňony

Po školení a rychlém nácviku začínáme s kratším startovacím kaňonem. Většinou to bývá Iragna. Krátký nástup, bezpečné únikové cesty, dva tři skoky kolem 5 m, slaňáky maximálně 40 m a dole přírodní koupaliště, kde se dají doladit případné technické nedostatky skoku.

Druhý den na řadu většinou přichází Cressciano. Pověstný kaňon plný skoků a krásných slunných slaňáků v bílých skalách. Podle názoru některých kaňonářů je to jeden z TOP 5 kaňonů naší úrovně..

Třetí kaňon je Osogna. Ten je specifický krásnými slaňáky v úzkém a zaříznutém kaňonu. Hóódně emotivní. Vrcholem je 40 m slaňák v kolmém přírodním tobogánu. No a pro ty, kdo se při takovém slanění nudí, je tu připravena 12 m dlouhá a skoro úplně kolmá klouzačka nebo 14 m vysoký skok.

Poslední kaňon bývá Pontirone, začátek je brutus 40 m v převisu, ale potom je to super hravý kaňon plný vody a hezkých tůní v úzké soutěsce.

Dodatečné informace k programu

Doprava

Jedeme do Ticina poblíž města Bellinzona. Z Prahy je to 750 km a 7,5 hodin jízdy, většinou po dálnici. Nicméně pozor na to, že ve Švýcarsku je potřeba koupit si roční dálniční známku. Pokud pojedete svým autem, pošleme vám před odjezdem itinerář. Pokud budete chtít jet s námi, tak dejte vědět. Většinou se pár míst v našem autě najde a trošku se nám náklady rozloží na více osob.

Ubytování

Máme dvě možnosti - kemp, nebo nějaký apartmánový dům. Kemp je asi častější volba při skupinových akcích a apartmánový dům je častější volba pro skupiny, které se znají a jednodušším způsobem se domlouvají. Pokud kemp, ten je tu docela luxusní. S bazénem, palmami,... Pokud apartmánový dům, tak je nejjednodušší cesta přes booking. Apartmánová varianta je tak o 1/3 dražší. Ale vzhledem k tomu, že se jede na tři noci, tak je otázka, co je lepší.

Strava

Máme vyhlídnuté levnější pizzerie, víme, kde je dobrá ranní káva, víme, kde je Lidl. Počítejte s tím, že ceny jsou tak o 1/3 vyšší než u nás nebo ve Slovinsku.

Pojištění

Cestovní a úrazové pojištění na canyoning si, prosíme, zajistěte sami. Není to o nákladech, je to o vašich osobních údajích. Doporučujeme: www.generali.cz (varianta Sport Active), nebo AXA – s přípojištěním na adrenalinové sporty, nebo Alpenverein.

Informace k ceně
Cena zahrnuje

 • 3x canyoningový zážitek
 • Instruktáž a trénink
 • Služby česky mluvícího instruktora
 • Vstupy a permity do kaňonů
 • Zapůjčení canyoningového vybavení

Informace k ceně
Cena nezahrnuje

 • Doprava
 • Ubytování
 • Pojištění

Časté otázky

Canyoning je zábava pro všechny a můžou si ho užít jak adrenalinoví drsoni, tak i pohodáři. Příklad typické situace je vodopád, 10 metrů s možností skoku. Někdo ho skočí bez váhání a rád si to ještě zopakuje. Někdo ho skočí až v rytmu: "raz - dva - tři - ještě ne - raz - dva - tři - áááááááá”. Někdo se rozhodne ho slanit po laně samostatně. A někdo si nebude jistý samostatným slaněním, tak ho při slanění dodatečně zajistíme. Všichni mají svůj zážitek, všichni mají svůj adrenalin, všichni si to můžou užít.
Prakticky nikdo nemá s canyoningem nebo slaňováním ve vodě žádné zkušenosti. Proto jsme vytvořili program SEZNAMTE SE, na kterém vám vše v rámci instruktáže nejdříve vysvětlíme, předvedeme, vše vás naučíme a teprve potom jdeme do kaňonu. S tím, jak porostou vaše schopnosti a dovednosti, postupně roste i náročnost kaňonů.
Voda je studená, ale od nás dostanete kvalitní neopreny. V reálu to funguje tak, že voda studí prvních 10 vteřin, potom se neopren zahřeje na tělesnou teplotou a je to v pohodě.
Pokud si sečtete cenu vstupů do jednotlivých kaňonů, tak vám vyjdou podobná čísla, jako je cena za náš program, ale hlavně nabízíme daleko více. Náš program se od jiných agentur liší v tom, že trvá minimálně dva dny a projdeme si více než jeden kaňon. Dalším rozdílem je náš přístup. Naším cílem není prosvištět kaňon co nejrychleji, abychom mohli hned jít znova s další skupinkou. Nikam nespěcháme a snažíme se vám v průběhu akce předávat naše znalosti a vědomosti. To, co vám nabízíme, nazýváme PLNOHODNOTNÝ CANYONING. Jsme s vámi i mimo samotný kaňon, ať už vám předáváme další canyoningové know how, nebo s vámi jdeme na večeři.
Pro děti od 10 let je canyoning perfektní zážitek, akorát se děti do 15 let nedají míchat se skupinovou akcí dospělých. Buď děti potřebují více pozornosti a ostatní dospělí ve skupině se cítí odstrčeni, nebo děti zvládají vodopády snáze a dospělým to devalvuje jejich radost. Proto děti do 15 let bereme výhradě na akce JEN PRO VÁS.
Když skákat nechcete, nemusíte. Každý skok se dá slanit. Skáčeme pouze do míst, kde je to bezpečné. Pro nás je skákání jednou z nejzábavnějších částí tohoto sportu. Většinou to funguje tak, že na začátku akce je i malý skok adrenalin. Potom se skočí vyšší a vyšší a vyšší skok.
Umět dobře plavat nemusíte. Neopren nadnáší a kaňony pro canyoning jsou více potoky s tůňkami než divoké řeky.
Nóóóóó, tak OK! Uvidíme. Zatím nikdo neřekl, že to pro něj byla nuda a že to bylo pod jeho úroveň. NIKDO.
Fyzicky nejnáročnější je většinou cca 35 minutový výstup na start kaňonu. A s otazníkem jsou varianty akcí, kdy se jdou dva kaňony za den. To může být záhul. Dá se to sice vyřešit rychlými cukry a energy gelem, ale pro toho, kdo se moc nehýbe, je lepší jít variantu jeden den/jeden kaňon.
Tak to může být větší problém. Když se někdo roztřese na druhém stupni žebříku, tak canyoning nebude jeho šálek kávy. Na druhou stranu v místech, kde jsme vysoko, jsme zajištění. A to pomáhá pocit strachu z výšek potlačit.
Jednak vás naučíme, jak správně a bezpečně slaňovat, jednak vás můžeme při slaňování dojistit. Stačí říct.
Neopren něco utlumí a tam, kde hrozí, že by to mohlo bolet, nekloužeme, ale slaňujeme.
Pokud ke canyoningu přistoupíme zodpovědně a s respektem, tak je riziko minimální. A upřímně cesta autem na canyoning je daleko nebezpečnější než samotná akce v kaňonu.
Mobil

+420 777 514 414

info@aqua-active.cz